Oscar’ı kaybeden yönetmenin tepkisi ayakta alkışlandı!

“Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde” filminin yazarı, Oscar kaybına sıra dışı bir tepki verdi. Beklenmedik sonuç, sanat ve yaratıcılığın ödüllerle sınırlı olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu durum, başarıların her zaman geleneksel ödüllerle ölçülmemesi gerektiğinin altını çizerken, yazarın olumlu tutumu ve eserine duyduğu güven takdire şayan.

Kazanmak da var, kaybetmek de. “Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde” filminin yazarı Christopher Miller, filmi 96. Akademi Ödülleri’nde Animasyon Film kategorisinde kaybettikten sonra her şeyi olumlu bir şekilde karşılıyor. 10 Mart Pazar günü gerçekleşen törende, yarıştığı kategoride Studio Ghibli’nin “The Boy and the Heron” filmine karşı kaybetti.

X’te (eski adıyla Twitter) Miller, Studio Ghibli’nin Animasyon Film kategorisinde Örümcek-Adam devam filmi üzerine bir Oscar kazanmasına ilişkin tepkisini paylaştı. “Eğer kaybedeceksen, en iyisine kaybetmek daha iyi,” diye yazdı Miller sosyal medya sitesinde. Bu kategoride aday gösterilen diğer filmler arasında Pixar’ın “Elemental”, “Nimona” ve “Robot Dreams” bulunuyordu.

Miller’ın atıfta bulunduğu GOAT, tüm zamanların en iyisi anlamına gelen kısaltmadır ve bu durumda Studio Ghibli’nin kurucu ortağı Hayao Miyazaki’yi kastetmektedir. Miyazaki, daha önce “Spirited Away” ile bir Oscar kazanmış ve “Prenses Mononoke”, “Yürüyen Şato”, “Rüzgar Yükseliyor” ve “Gökteki Kale” gibi animasyon klasiklerinin yönetmeni olarak birçok ödülün sahibi olmuştur. Animasyon film tarihinin en çok kutlanan hikaye anlatıcılarından biri olarak kabul edilir.

Miller daha önce de Oscar kazanmış bir isim. “Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Giriş” filmi 2019’da 91. Akademi Ödülleri’nde animasyon film kategorisinde “Incredibles 2” gibi filmleri geride bırakarak ödülü kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x