Vivo Apple’ın teknolojisini kusursuz hale getirdi, herkes şaşkın

Vivo, geçtiğimiz Kasım ayında Çin’de Vivo X100 ve X100 Pro adlı akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Her iki telefon da Dimensity 9300 yonga setine sahip. Vivo hayranları, Snapdragon 8 Gen 3 çipi ile donatılması beklenen Vivo X100 Pro+ modelinin X100 ve X100 Pro ile birlikte tanıtılmasını umuyordu ancak şirket bu modeli o zaman diliminde piyasaya sürmedi. Çeşitli raporlara göre bu telefon Vivo X100 Ultra adı altında yeniden markalandı ve bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Vivo‘nun Ürün Başkan Yardımcısı Huang Tao, Weibo üzerinden yaptığı bir açıklamayla, şirketin yakında uydu iletişim desteğine sahip telefonlar piyasaya süreceğini doğruladı. Bu, X100 Ultra’nın lansmanının uzak olmadığına işaret ediyor.

Vivo‘nun uydu iletişim desteği sunan telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanması, özellikle uzak alanlarda, ormanlarda, çöllerde, okyanuslarda veya dağlarda geleneksel iletişim sinyallerinin bulunmadığı durumlarda büyük bir avantaj sağlayacak. Kullanıcılar, bu zorlu ortamlarda acil durumlar için doğrudan uydu bağlantısı kurabilecekler. Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olacak Vivo X100 Ultra’nın iki yönlü uydu iletişim desteği sunması bekleniyor. Bu özellik, uydu bağlantısı sunan Find X7 Ultra ve Xiaomi 14 Ultra gibi telefonlarla rekabet etmesini sağlayacak.

Vivo Apple’ın teknolojisini kusursuz hale getirdi, herkes şaşkın

Vivo X100 Ultra’nın, değişken diyafram ve OIS destekli 50 megapiksel LYT-900 ana kameraya sahip olacağı bildiriliyor. Kamera kurulumunun ultra geniş lens, telefoto kamera ve periskop telefoto kamera içereceği öngörülüyor. Özellikle periskop telefoto kameranın, 4.3x optik zum, 200x’e kadar dijital zum ve 100mm odak uzunluğu desteği ile 200 megapiksel çözünürlük sunacağı belirtiliyor.

Bunun yanı sıra, Vivo‘nun X100s serisi üzerinde de çalıştığı söyleniyor. X100s ve X100s Pro’nun, yakında çıkacak olan Dimensity 9300+ yonga seti ile donatılacağı tahmin ediliyor. X100 Ultra ve X100s serisinin Mayıs ayında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu yenilikler, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor ve kullanıcıların daha gelişmiş özelliklere sahip cihazlara erişimini kolaylaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x